Люк для підлоги Mexor створено спеціально для приміщень загального користування, щоб організувати надійний доступ до комунікацій у підлозі чи вхід у технічні приміщення. Найчастіше цей люк використовується в підлозі торгових центрів, розважальних закладів, аеропортів, медичних установ.
Перевагами люка є його лоток, який можна заповнити практично будь-яким матеріалом. Вага лотка відносно невелика, що особливо актуально в люках без газових пружин.
Лоток підлогового люка Mexor заповнюється твердими матеріалами товщиною до 20 мм (керамічна плитка, мармур, граніт та інші камені, керамограніт, терасна дошка чи інші подібні матеріали). Якщо матеріал має більшу товщину, то його при можливості треба розрізати.
Конструкція люка повністю виготовлена з екструдованого алюмінієвого профілю та складається із рами та лотка. Рама люка має вигляд кутника із розміром 50х54hх2 мм. Внизу по контуру рама має виступ для більш надійної фіксації під час бетонування. Лоток виготовлено з каркаса у вигляді кутника 52х50hх2 мм який знизу закритий листом рифленого алюмінію. Його внутрішня глибина для заливки складає 40 мм. На дні лотка знаходиться оцинкована стальна сітка для зміцнення залитого бетонного розчину. Вертикальна частина рами та лотка мають невеликий нахил до зовні, що спрощує виймання лотка. Підлоговий люк Mexor захищений від потрапляння води, запахів і пилу. Для цього в рамі закріплений гумовий ущільнювач. Всі шви люка з’єднані між собою аргонодуговим методом зварювання, що робить їх надійними й непомітними.
Видимий проміжок між рамою і лотком складає 1,5 мм. Загальна глибина люка з лотком по рамі складає 54 мм, в районі виступу кріплень для болтів, які фіксують лоток 74 мм.
Відкривається люк вручну без додаткових підіймальних механізмів. Для відкривання люка потрібно використовувати підіймальні ручки, які вкручуються в спеціальні отвори з різьбою.
Щоб відкрити люк потрібно:
Для закриття зробити це у зворотній послідовності: лоток вкласти назад в раму, викрутити підіймальні ручки, вкрутити декоративні заглушки. За необхідності люк може бути виконаний з додатковими підіймальними ручками (разом в кількості 4 шт.).
Мінімально можливий габаритний розмір конструкції 300х300 мм, максимальний1000х1000 мм.
Конструкція Mexor розрахована на максимальне навантаження 200 кг/1 м кв. тому по ньому можна вільно ходити.
Важливо! Навантаження більше за рекомендоване може спричинити деформацію рами люка і кришка не відкриється! Також до деформації призведе наїзд будь-якого автомобіля на люк.
Якщо розміри люка не прив'язуються до габаритів облицювального матеріалу, то рекомендований габаритний розмір люка Mexor на 100 мм має бути більшим (по ширині й довжині) від монтажного отвору в підлозі.
Якщо Вам необхідно розрахувати розмір люка під розмір плитки, необхідно заміряти габарити плитки, яка буде розміщена в лотку, враховуючи товщину між плиткових швів. До заміряних габаритів додати по 20 мм до кожної сторони (по ширині й довжині), це і буде габаритний розмір люка.
Слід врахувати, що при бетонуванні люка, має бути залито бетонного розчину по 150 мм з кожної з чотирьох сторін навколо люка.
Загальна глибина люка з лотком по рамі складає 54 мм.
Світловий/корисний/вільний простір не буде зменшений конструкцією тому як елементи люка розмістяться на бетонному перекритті.
Люки Mexor монтуються тільки в отворі бетонного перекриття.
ПІДГОТОВКА ОТВОРУ.
Підготуйте отвір у бетонному перекритті правильної геометричної форми з кутами 90 градусів. Навколо монтажного отвору залиште простір для залиття бетоном. По ширині розмір простору з кожної сторони має бути 215 мм (65 мм рама + 150 мм під залиття бетоном). Не починайте вкладати фінішне облицювання підлоги до установки люка!
ФІКСАЦІЯ ЛЮКА В ОТВОРІ.
Встановіть люк зверху на бетонне перекриття, так, щоб рама люка не закривала отвір. Прослідкуйте, щоб рама люка була встановлена без перекосів та в одній площині з поверхнею підлоги. Вставте лоток люка в раму та забетонуйте раму люка по контуру на всю висоту.
Важливо!!! Необхідно захистити краї рами та заглушки від попадання на них бетонного розчину, тому що його буде дуже складно відчистити після висихання.
ПІДГОТОВКА ЛОТКА ЛЮКА.
Важливо!!! Не починайте заповнення лотка люка до фіксації та бетонування рами люка.
Після фіксації рами люка вставте лоток в раму люка та заповніть його мінімум на 20 мм бетонним розчином, можна використати керамзитбетон для полегшення лотка. Під час наповнення бетонним розчином арматурна сітка не повинна лежати на дні лотка, її потрібно підняти на 5 мм над дном поверхні лотка. Залиште місце потрібної глибини для вкладання облицювального матеріалу. При зменшенні рекомендованого шару бетонної заливки можуть виникнути деформації й руйнування конструкції при заявлених допустимих навантаженнях.
ОБЛИЦЮВАННЯ.
Після висихання бетонного розчину вкладіть облицювальний матеріал всередину лотка, враховуючи рекомендації виробника по його фіксації.
Важливо!!! Люк не розрахований для накладання облицювального матеріалу поверх бортиків лотка та рами, щоб їх не було видно, це може призвести до надломів і пошкодження облицювального матеріалу.
Важливо!!! Для досягнення максимальної прихованості люка, потрібно розрахувати розміщення фрагментів облицювального матеріалу так, щоб шви знаходились по контуру люка.
Після завершення монтажу не рекомендується ходити по люку протягом 3-х діб.
УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ.
Важливо!!! Не залишайте без нагляду дітей, коли люк знаходиться у відкритому стані, люк є важкою за вагою конструкцію з гострими металічними виступами, необережність у поводженні з ним може призвести до важких травм і тілесних ушкоджень.
Якщо люк відкрито та залишено без нагляду обов’язково обгородіть його спеціальною стрічкою, щоб уникнути падіння інших людей в середину отвору.
Група компаній ZOZULYA Home Group володіє власними брендами та виробництвом для забезпечення функціональності інтер’єрних рішень.