Люк для підлоги GAP розроблено для створення невидимого входу в підвали, погреби, на цокольні поверхи, в технічні приміщення переважно приватних будинків. Використовувати Gap на вулиці теж можливо, але під навісом і за умови обмеження постійного контакту з водою.
Люк в підлогу GAP розрахований для облицювання матеріалами середньої ваги, а саме ламінатом, лінолеумом, керамічною і вініловою плиткою, керамогранітом до 16 мм товщиною або іншими подібними за вагою матеріалами.
Конструкція люка складається зі стальної рами-кутника і ляди, що сполучаються осьовою петлею Navvy. Петля має закритий Ковш, куди входить частина ляди при повному відкриванні люка. Відкривання напівавтоматичне і забезпечують його газові пружини.
Стальна рама-кутник має розмір 40х40х3 мм. Корпус ляди виготовляється зі стальних профілів 25х40х2мм і ребер жорсткості (стальний профіль 20х40х1.2мм). Сторони корпусу ляди з'єднані ребрами жорсткості для посилення і захисту її від деформації при великих навантаженнях. Зверху ляда закрита гіпсоволокнистим суперлистом (ГВЛ) KNAUF товщиною 10 мм. Між поверхнею ляди та кутником розміщений каучуковий ущільнювач, який кріпиться по периметру ляди. Глибина конструкції люка в закритому стані в районі петлі 90 мм, в районі тримачів амортизаторів 155 мм, в районі рами 40 мм.
Профілі для прихованих люків в підлогу GAP використовуються виключно з електрозварної вуглецевої холоднокатаної чорної сталі, яка проходить обробку фосфатами та покривається поліефірною порошковою фарбою, що забезпечує її антикорозійність. Зварні шви виконані методом MIG по міжнародному стандарту DIN EN ISO 5817.
Ляда люка відкривається напівавтоматичним способом перпендикулярно підлозі на 90° за допомогою промислових газових амортизаторів, що закріплені на спеціальних тримачах. Додатково люк оснащений поворотним замком-защілкою, який відкривається спеціальним ключем як із зовні, так і з середини. Закривається замок автоматично при закритті люка. В більшості випадків при відкритті замка люк відкривається без додаткових зусиль, але якщо покриття люка важке і люк не відкривається самостійно, потрібно використовувати підйомну ручку для якої передбачений додатковий отвір на ляді та декоративна заглушка до нього.
Щоб відкрити люк потрібно:
Кількість газових амортизаторів, що мають бути встановлені на люк визначається на виробництві, розраховуючи рівень навантаження на основі інформації про матеріал, вагу, площу покриття люка і сторону розміщення петель. Для люка використовуються пружини без демпфера (дотягувача) та без можливості регулювати в них тиск газу.
В конструкції петель Navvy передбачена можливість екстреного демонтажу ляди.
Мінімальний можливий розмір конструкції з однією лядою 600Lх600W (W-сторона петлі) мм, максимальний 1000Lх1200W (W-сторона петлі) мм. Конструкція з двома лядами не передбачена. Якщо потрібен люк більших габаритів, то найкраще підійде модель MARAUS.
Конструкція GAP® розрахована на максимальне навантаження 400 кг/1 м кв. тому по ньому можна вільно ходити.
Важливо! Навантаження більше за рекомендоване може спричинити деформацію рами люка і ляда не відкриється! Також до деформації призведе наїзд будь-якого автомобіля на люк.
Рекомендований габаритний розмір люка має бути на 10 мм менший від отвору у перекритті між приміщеннями, щоб залишився монтажний проміжок.
Якщо Вам необхідно розрахувати розмір люка під розмір плитки, необхідно заміряти габарити плитки, яка буде розміщена на ляді, враховуючи товщину швів між фрагментами плитки (приблизно 2-4 мм). До заміряних розмірів плитки зі швами треба додати по ширині L (перпендикулярна сторона петлі) 35 мм. Це потрібно, щоб врахувати частину ковша петлі Navvy® на який находить плитка із підлоги й підрізається під кутом 60 градусів. По довжині W (сторона петлі) треба додати 8 мм.
Якщо Ви виконали ці умови, то плитку на ляду треба покласти так, щоб вона виступала за її межі по 5 мм з трьох сторін люка, крім сторони, де буде розміщена петля. По стороні петлі плитка виступати не повинна!
Важливо!!! Світловий/корисний/вільний простір люка з однією лядою менший за габаритний на ширину петлі в 100 мм з однієї сторони й на ширину кутника рами на 40мм з трьох інших сторін.
Важливо!!! Встановлення люків можливе виключно у горизонтальному положенні;
Важливо!!! У стандартному виконанні люки не містять елементи кріплення або отвори;
Важливо!!! Забороняється експлуатація люка з під'єднаними газовими пружинами до закінчення робіт з укладання покриття для підлоги!
Перед початком робіт необхідно обов'язково зняти газові пружини з люка (якщо вони були встановлені). Виробник завжди відвантажує вироби зі знятими газовими пружинами. Газові пружини упаковані окремо від інших елементів люка та вкладені у задню частину люка.
Підготовка отвору.
Підготуйте в бетонному або дерев’яному перекритті отвір правильної геометричної форми (прямокутної чи квадратної), з кутами 90°. Товщина перекриття між поверхами має бути не менше ніж 200 мм. Якщо перекриття менш як 200 мм, потрібно передбачити додаткові кріплення для фіксації люка. Не починайте вкладати фінішне облицювання до установки люка!
Фіксація люка в отворі.
Люк моделі GAP® встановлюється виключно в середину отвору в бетонному чи дерев’яному перекритті.
Розрахуйте на який рівень опуститься рама люка і петлева частина так, щоб верх ляди був в один рівень з чорновою підлогою. Відступіть від цього рівня на 1-2 мм вниз. Це буде монтажна лінія. Позначте її на стінках отвору.
Підготуйте для кріплення люка сталеві кутники (не постачаються в комплекті з люком). Для передньої та бічних частин рами люка має бути мінімум 3 кутники, розміром 40х40х3 мм, для петлевої частини люка мінімум 3 кутники, розміром 50х50х4 мм. Закріпіть ці кутники однією стороною до стінок отвору так щоб інша сторона була повернута до верху та утворилась поличка на рівні монтажної лінії. Закріпити кутники можна будь-яким зручним способом: на 2-3 анкери, на арматуру, приварюванням до металевого каркаса тощо. Опустіть люк на поличку з кутників і прикрутіть його раму саморізами з потайною голівкою до неї. Окремо закріпіть тримачі амортизаторів до стінки отвору.
Прослідкуйте, щоб люк був встановлений без перекосів рами та в одній площині з поверхнею чорнової підлоги.
Щілини між бетонним перекриттям і рамою люка заповніть цементом чи іншим розчином що фіксує та герметизує.
Якщо використовується електрична «тепла підлога» в місці установки люка рекомендуємо використовувати замість кутників сталеві анкери 60-100 мм довжиною і 6-10 мм в діаметрі. Довжина і діаметр анкерів підберіть в залежності від розміру люка і матеріалу, який буде кріпитися на конструкцію (чим більше вага люка, тим потужніші потрібні анкери). Анкера встановіть так, щоб відстань між ними була 200-300 мм. З боку петель не більше 200 мм
Облицювання.
Після встановлення люка в монтажному отворі наклейте облицювальний матеріал. Зробіть отвори в облицювальному матеріалі для ключа та за потреби також для підйомної ручки.
На гіпсоволокно ляди нанесіть шар клею для плитки, слідуючи рекомендаціям по його використанню.
Зверху наклейте облицювальний матеріал. Плитку на ляду треба покласти так, щоб вона виступала за її межі не більше 5 мм з трьох сторін люка, крім сторони, де буде розміщена петля. По стороні петлі плитка виступати не повинна!
Щоб мінімізувати ширину щілини в районі кріплення петлі, в місці де облицювальний матеріал зі сторони підлоги підходить до петель, зріжте товщину плитки з внутрішнього боку під кутом 60°. Це дасть змогу зробити ширину шва між ковшем петлі й підлогою шириною не більше 2 мм.
Після завершення укладання облицювального матеріалу відкрийте дверцята люка на 90° та під’єднайте газові пружини до люка штоком вниз.
Після завершення монтажу не рекомендується ходити по люку протягом 3-х діб.
Важливо!!!
Перед закриттям люка потрібно перевірити, щоб на рамі люка не було сторонніх предметів, а ущільнювач був правильно вкладений;
Газові пружини, а особливо шток не мають піддаватись ударним впливам, забрудненню, впливу агресивних середовищ;
Міцність кріплення облицювальних матеріалів повинна виключати їх відділення або псування при відкритті люка. При експлуатації люків необхідно уникати попадання води/бруду в петлі люка, щоб уникнути заклинювання або виникнення в них корозії. У разі погіршення властивостей відчинення дверцят люка, допускається змащування даних елементів мастильними матеріалами.
Умови зберігання та транспортування.
Важливо!!! Для досягнення максимальної прихованості люка, облицювальний матеріал підлоги (покриття) слід стелити після встановлення люка, в напрямку від люка до стін. Потрібно розрахувати розміщення фрагментів покриття так, щоб шви знаходились по контуру люка.
Важливо!!! Не залишайте без нагляду дітей, коли люк знаходиться у відкритому стані, люк є важкою за вагою конструкцію з гострими металічними виступами, необережність у поводженні з ним може призвести до важких травм і тілесних ушкоджень. Будьте пильними!
Важливо!!! При закриванні люка простежте, щоб між рамою та дверцятами в цей момент не знаходились діти, домашні тварини, птахи чи інші живі істоти. Вони можуть травмуватись чи загинути під час закривання дверцят люка.
Посилання на офіційну сторінку продукту: vhid.com.ua
Група компаній ZOZULYA Home Group володіє власними брендами та виробництвом для забезпечення функціональності інтер’єрних рішень.